Przeprowadzki Michałowice

Przeprowadzki to bardzo ciekawa praca, ale zarazem dość ciężka. Za każdym razem poznajemy co raz to nowe osoby i mamy przyjemność je przeprowadzać, niekiedy zdarzają nam się przeprowadzki do Michałowic. Często są to przeprowadzki z okolicznych miejscowości takich jak Ursus, Piastów, Pruszków, Podkowa Leśna a czasem zdarzają się z Grodziska Mazowieckiego.

Nasi klienci przeprowadzają się z mieszkań do domów w Michałowicach, jest to przytulna okolica mieszcząca się blisko centrum Warszawy, w której dominują duże domy z pięknymi ogrodami.
Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność, posiadamy wyszkolony personel, który wyróżnia się wysoką kulturą osobistą i schludnym wyglądem. Pracownicy wyposażeni są w narzędzia potrzebne do demontażu i montażu mebli, którego nie da się uniknąć podczas praktycznie żadnej przeprowadzki.

Nasze mieszkania często w swych wnętrzach wyposażone są w meble takie jak np. meblościanki, wiszące półki, regały przykręcone do ścian, duże łóżka i szafy, których szerokość i wysokość może być zaskakująca i bogata w odzież, obuwie, książki i inną zawartość, od której mogą uginać się aż półki.

Przeprowadzka Michałowice selekcja rzeczy

Przeprowadzka to idealny moment na selekcje naszych rzeczy potrzebnych i takich, które zbieramy od lat. Ciężko nam się ich pozbyć, bo przypominają nam jakiś przyjemny moment lub stanowią po prostu pamiątkę. Dobrze jest wszystkie takie pamiątki pozbierać w jedno miejsce i dobrze spakować do kartonu. Przyda nam się to, aby móc go schować w nowym domu czy mieszkaniu, w miejsce, gdzie będzie mógł leżeć i nam nie przeszkadzać, aby np. po upływie jakiegoś czasu wyjąć i miło powspominać z rodziną przyjemne momenty, w których to np. kupowaliśmy daną rzecz, czy ją dostaliśmy.


Kolejną rzeczą nadającą się do selekcji przed przeprowadzką do Michałowic jest odzież. Zbieramy ją bowiem przez wiele lat albo nawet przez całe życie, nie wyrzucając tej, z której wyrastamy lub niszczymy poprzez zwykłe noszenie. Zmienia się również moda, która też jest odpowiedzialna za naszą bogatą zawartość szafy. Odpowiednia selekcja pomoże nam zmniejszyć ilość kartonów do przeniesienia, a następnie do rozpakowania w nowym miejscu zamieszkania. Najlepiej jest pozbyć się części garderoby, której praktycznie już nie nosimy lub zwyczajnie wyszła z mody, a zamiast ją wyrzucać możemy np. sprzedać lub oddać komuś bliskiemu.

Przeprowadzka i pakowanie rzeczy

Podczas przeprowadzki spakujmy swój dobytek w taki sposób, aby wszytko dojechało bezpiecznie i bez uszkodzeń. Szczególną uwagę należy zwrócić na naszą porcelanę, kryształy i szkło. Podczas pakowania zalecamy używanie odpowiednich materiałów takich jak papier pakowy, folię bąbelkową i folie stretch. Do zawinięcia naszych kubków, figurek czy wazonów możemy również użyć zwykłych gazet, aby następnie poukładać je bezpiecznie w kartonach. Ubrania, pościele i inne tzw. miękkie rzeczy powkładajmy w foliowe worki, ponieważ są one bardzo pakowne i pomieszczą naszą zawartość szaf.


Książki najlepiej pakować do kartonów o niezbyt dużych rozmiarach z racji na ich wagę. Jeśli w większości posiadamy duże kartony, dobrze jest zmieszać ich zawartość w trakcie pakowania. Rzeczy cięższe poukładać na dnie kartonu, a następnie wypełnić karton rzeczami lekkimi np. ubraniami, butami lub pościelą. Optymalna waga kartonu, która nie sprawi problemu przy przenoszeniu podczas naszej przeprowadzki w Michałowicach to 25 kg.

Pamiętajmy, że liczba kartonów może wahać się od 20 do nawet 100, w zależności od ilości rzeczy prywatnych. Musimy więc pamiętać, że w trakcie przenoszenia, każdy kolejny karton może wydawać nam się cięższy. Starajmy się więc nie przepakowywać kartonów, co również nam ułatwi rozpakowywanie, gdy ekipy przeprowadzającej, już z nami nie będzie.

Przeprowadzka z domu do mieszkania

Czasem bywa tak, że zachodzi potrzeba przeprowadzki z domu, często o większym metrażu, do nowego mieszkania ze znacznie ograniczoną powierzchnią. Gdy wszystkie nasze rzeczy znajdą się już w nowym miejscu zamieszkania, możemy odczuwać tzw. szok przeprowadzkowy. Dzieje się tak, ponieważ ilość zgromadzonych mebli, sprzętów RTV i AGD oraz wszelkich worków i kartonów może nas przerazić. Większość z nas nie zdaje sobie bowiem sprawy, jak wiele rzeczy potrzebujemy w codziennym życiu.

Gdy dopadnie nas to nieprzyjemne uczucie, najważniejsze to zachować zimną krew i sukcesywnie znajdować rozwiązanie dla każdego problemu. W mniejszym mieszkaniu również możemy znaleźć wiele miejsca na nasze skarby, przy odpowiednim wykorzystaniu powierzchni. Pomocne będzie w takich przypadkach wykonanie tzw. pawlaczy przy sufitowych. Na drobniejsze rzeczy możemy z powodzeniem wykorzystać pojemniki pod naszymi sofami.

Dodatkowo zakup różnego rodzaju pudeł do przechowywania daje nam możliwość wykorzystania przestrzeni w szafach i pod łóżkami stojącymi w sypialniach. Nierzadko do mieszkania przynależy również piwnica, która stanowi cudowny schowek na najmniej potrzebne i użyteczne rzeczy. Oczywiście o wiele wygodniej jest przeprowadzać się do Michałowic z mniejszego metrażu na większy, ponieważ wtedy nie musimy się martwić o brak miejsca na nasz dobytek, ale nieraz życie pisze taki scenariusz, że nie mamy innej możliwości i musimy w takim przypadku improwizować.

Formularz kontaktowy – Uzyskaj bezpłatną wycenę:

    MICHAŁOWICE